Czy rozmiar ma znaczenie ? O przekątnych ekranu słów kilka…

Czy rozmiar ma znaczenie ? O przekątnych ekranu słów kilka…


1. Asortyment dostępny w sprzedaży.

W ofercie sklepów internetowych można znaleźć szeroki wachlarz wyboru laptopów z różnymi matrycami, wykonanymi w rozmaitych technologiach produkcyjnych oraz o różnych wielkościach ekranu. Matryce bowiem zaczynają się od rozmiaru 8,9”, idąc przez 11,5”, 14”, czy 15,6” a kończąc na 17,3” albo nawet 18,4”.

2. Co, dla kogo i gdzie ?

Niejednokrotnie stając przed wyborem laptopa dla siebie zastanawiamy się jaki sprzęt kupić. Często chciałoby się wybrać coś optymalnego, co będzie stosunkowo niewielkich rozmiarów, a dodatkowo będzie bardzo wydajne. Niestety – wielkość z wydajnością przeważnie nie idzie w parze i chcąc wybrać coś mobilnego będziemy musieli w sporym stopniu zrezygnować z wydajności. Jak zatem dobrać odpowiedni wielkością i wydajnością komputer dla siebie ? Otóż trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie kim jestem,jak wygląda moja praca, jaki styl życia prowadzę i do czego potrzebuję komputera.

2.1 Grafik komputerowy.

Zawód grafika komputerowego często kojarzony jest z pracą siedzącą przy komputerze, niejednokrotnie długotrwałą i wymagającą wytężenia umysłu. Najlepszym wyborem przekątnej ekranu dla grafika będzie matryca 17,3”. Mimo tego,że laptopy z takim ekranem często odbiegają od idei mobilności, to jednak taki ekran oferuje bardzo dużą wygodę pracy przy różnych projektach graficznych oraz zapewnia o wiele lepsze doznania niż matryca o przekątnej 13,3”, czy 14”. Często matryce o tym rozmiarze wykonane są w technologii FULL HD, co dodatkowo sprawia, że praca na takim ekranie, to czysta przyjemność. Większa matryca wpływa też na to, że obudowa laptopa jest jest w stanie pomieścić dużo wydajniejsze podzespoły, które z pewnością każdy grafik czy projektant doceni.

2.2 Pracownik Biurowy.

Pracując w biurze niekiedy zdarzy nam się, że będziemy potrzebowali zabrać nasz laptop gdzieś poza firmę. W takim wypadku doskonale sprawdzi się laptop o przekątnej ekranu 15.6”. Zachowuje on jednocześnie ideę mobilności oraz nadal sprawia, że praca na nim jest bardzo wygodna. Komputery z taką matrycą często bowiem są lekkie i łatwo się je przenosi. Na rynku znaleźć można wiele Ultrabooków, które swoją wagą potrafią miło zaskoczyć niejedną osobę.

2.3 Pracownik terenowy.

Jeśli Twoja praca polega na jeżdżeniu po mieście, spotkaniach z klientami, czyli ogólnie jesteś człowiekiem, który dużo podróżuje, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie mały, mobilny laptop, którego przekątna ekranu nie będzie większa niż 13,3”. Laptopy zwane „Notebookami” doskonale sprawdzają się podczas podróży, gdyż bardzo łatwo je spakować nawet do plecaka, ich waga jest bardzo niska, a wydajność baterii sprawia, że możemy zapomnieć o ładowaniu przez kilka godzin. W sprzedaży jest bardzo dużo takich komputerów, których design zachwyca i sprawia, że z przyjemnością możemy z nimi pokazać się na spotkaniach, czy też przy klientach.


3. Podsumowanie
Dokonując zakupu laptopa warto zatem zastanowić się jaki tryb życia prowadzimy, jak wygląda nasza praca i czy na pewno potrzebujemy czegoś wielkiego, a może wystarczy nam prosty Notebook z wydajną baterią, który do łatwych zastosowań jest wręcz idealny. Będąc osobą, która większość czasu spędza w domu, czy to pracując, czy też odpoczywając na pewno dużo większy komfort korzystania zapewni większa matryca, jednak jeśli jesteś człowiekiem, który często podróżuje, to lepiej zastanowić się nad mniejszym laptopem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl